O projektu RPG Knihovna


AsgardenByl jednou jeden počítač, na jehož hardisku se roky a roky hromadily stohy materiálů souvisejících s hrami na hrdiny, bez ladu a skladu, převažně v angličtině ale i v pár dalších jazycích…jeden bratr (a věřím, že spousta dalších lidí), který odmítá číst články v angličtině… a jeden volný víkend v jinak nabitém programu. Zamíchejte to všechno dohromady, důkladně protřepte – a postupně  vám z toho vznikne RPG Knihovna.

 

RPG Knihovna by měla hráčům nabídnout

– kratší články sloužící k inspiraci či praktickému použití při hře (týdně)

– delší články v podobě e-knih ke stažení do vaší virtuální knihovničky (tak jednou za dva měsíce)

– minirencenze na software související s RPG (týdně)

– další materiály (vystřihovánky, figurky apod) (tak jednou za měsíc)

 

To vše

– zdarma

– česky 🙂 – většinou se jedná o volné překlady daných materiálů

– bez vazby na konkrétní herní systém – i když mám jeden oblíbený, všechny materiály, které se tu kdy objeví, budou systémově nezávislé, použitelné prakticky ve všech hrách.

– legálně – u tohoto bodu se pozastavím. Na legalitě a autorských právech mi záleží, ale vzhledem k nejistému původu některých materiálů ji nemohu vždy zaručit. Jestli zde objevíte nelegální software či dokonce vlastní články a nebudete souhlasit s jejich prezentací zde, dejte mi vědět a věc bude neprodleně napravena. K autorským právům u cizojazyčných materiálů mám poněkud odlišný přístup – překládám je do češtiny a uveřejňuji zde pouze v případě, kdy je autor šíří nekomerční cestou. Přednost zde u mě má informovanost české hráčské komunity.

 

Spolupráce

Máte materiály, které vám přijdou zajímavé, jsou v češtině  a přitom legální. Jste ochotni je zde prezentovat? Sem s nimi!

A to je asi vše. Pokud vám tyto stránky pomohou  vylepšit alespoň jednu věc na vaší hře, splnily své poslání.

Všechny příznivce skvělého koníčku zvaného RPG tímto zdraví Asgarden